چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩ - 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیریت آمار و فناوری اطلاعات

برگزاری گردهمایی مدیران آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه های علوم پزشکی با هدف ایجاد یکپارچگی و در راستای پرونده الکترونیک سلامت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

  

به گزارش وبدا، دکتر حمیدرضا صفی خانی، در مراسم اختتامیه اولین گردهمایی مدیران آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور که در سالن امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: در این همایش سیاست ها و خط مشی های نظام سلامت الکترونیک به مدیران فناوری و آمار دانشگاهها اعلام شد. همچنین، در این همایش، ۴ کارگاه تخصصی شامل سامانه پرونده الکترونیک سلامت سرویس‌های ارزش افزوده، تدوین آیین‌نامه فاوا و استانداردهای سامانه‌های اطلاعاتی سلامت و تشریح فرایند تبادل اطلاعات بین مراکز و همچنین، راهبردهای حوزه آمار در سال ۱۳۹۸، برگزار شد.

 وی تصریح کرد: در این همایش از تجربیات و ابتکارات موفق دانشگاه‌های علوم پزشکی استفاده و این تجربیات بین مدیران به اشتراک گذاشته شد.

 رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت یادآور شد: نقشه راه حوزه فناوری اطلاعات در نظام سلامت تدوین شده و باید به تایید وزیر بهداشت برسد، در این سند به دنبال ایجاد و استقرار نظام سلامت الکترونیک هستیم. همچنین، راهبردهای اصلی و اهداف راهبردی نیز مشخص شده که براساس آن، برنامه های عملیاتی و پروژه هایی که باید اجرا شود، مشخص شده و برای اجرای این پروژه ها به دانشگاه ها نقش و اختیار داده می شود، امید است، تا سال ۱۴۰۰ به اهداف خود برسیم.


١٣:٢٣ - شنبه ١٩ تير ١٣٩٨    /    عدد : ٨٠٧٦٧    /    تعداد نمایش : ٥٨پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.